Якщо ви хоч раз налаштовували таргетовану рекламу, то уявляєте, про що піде мова. Якщо ви ще не робили цього, то тримайтеся. Команда Integrity подумки з вами.
Ми розповімо, як за 9 кроків запустити рекламну кампанію і на що потрібно звертати особливу увагу.
З одного боку Ads Manager — класний інструмент, який просуває оголошення або пост на 2 мільярди людей. З іншого — пекельна машина, яка пожирає невинних недосвідчених маркетологів і рекламні бюджети.
Ads Manager складається з:
• панелі навігації, що розташована зверху;
• кнопки «огляд аккаунта»;
• кнопки «витрати за 7 днів»;
• фільтру за датою;
• кнопки «огляд рекламної кампанії»;
• кнопки «огляд групи оголошень»;
• огляду рекламного оголошення;
• кнопки створення нової кампанії;
• пошуку і фільтрів;
• розбивки колонок і кампаній;
• кнопки результати і метрики;
• та інше.
Ось ми сидимо перед відкритим рекламним кабінетом, а куди тикати досі неясно.
Крок 1.
На цьому кроці ми закладаємо основи майбутньої кампанії. Обираємо, навіщо взагалі запускаємо рекламу, чого ми хочемо від неї добитися. У версії для простих смертних 11 цілей, для профі – 13. В основному всі радять ставити мету «трафік». Але вона не завжди підходить. Це треба враховувати.
Крок 2.
Придумуємо назву кампанії. Головне написати в назві, для кого запускаємо рекламу, щоб не переплутати потім. Ніяково ж буде)
Крок 3.
Найцікавіший крок. Обираємо аудиторію. Тут можна стирчати до нескінченності. Беремо готову аудиторію з бази даних і завантажуємо або створюємо свою з нуля за географічною та іншими ознаками, налаштовуємо LAL аудиторію. Варіантів маса. Не забуваємо виключати тих, хто вже бачив вашу приголомшливу рекламу.
Для бізнесу B2B дуже круто працює геотаргетування в район потенційних клієнтів. Це може бути таргет на гостей конференції; на потенційних клієнтів, які знаходяться недалеко від вашого офісу тощо.
Крок 4.
Обираємо, де будемо рекламуватися. У вас є ось такі варіанти:
• Facebook,
• Instagram,
• Audience Network.
• Messenger.
У кожного місця є ще кілька варіантів розміщення. Так, наприклад, в Інстаграм можна розміститися в Стрічці або в Сторіс. Справа видно, як виглядає оголошення в тому чи іншому плейсменті.
На цьому кроці можна відключити показ для мобільних пристроїв, але приблизно 60% покупок в онлайн відбуваються саме зі смартфонів. Було б нерозумно втрачати такий великий потік досить дешевого трафіку.
Крок 5.
Встановлюємо обмеження по бюджету на день і кампанію. Заходимо у вкладку «бюджет і графік». Є 2 варіанти бюджетів: на день і на всю кампанію. При обмеженні денного бюджету Фейсбук буде показувати приблизно один і той же результат щодня. При обмеженні на період Фейсбук витрачає бюджет згідно свого розуміння, але протягом всього часу. Завжди можна змінити бюджет і зняти обмеження.
Крок 6.
Оптимізуємо покази. Це теж допоможе не злити бюджет. Тут 4 варіанти оптимізації.
• Conversions (Конверсії) — в основному всі ставлять цю мету. Фейсбук працює за вас. Сам все оптимізує своїми хитрими алгоритмами.
• Link Clicks (Переходи за посиланням) — цей варіант підходить тим хто залучає людей на сайт і йому потрібні переходи.
• Daily Unique Reach (Щоденний унікальний обсяг) — рекламу покажуть максимальній кількості людей на день. Потім їх можна наздогнати ретаргетингом.
• Impressions (Впізнаваність) — опція спрямована на підвищення впізнаваності бренду — рекламу покажуть більшій кількості людей.
Крок 7 і крок 8.
Це опціональні кроки. Тут новачкам краще нічого не робити. Фейсбук сам призначає ціну за клік і конверсію. Але якщо ви вже розумієте, скільки готові заплатити за цільову дію, то сміливо виставляємо і знижуємо витрати на рекламу.
Графік також можна налаштовувати, а можна не налаштовувати. Але ми б рекомендували налаштовувати разом з геотаргетом, тому що так реклама буде показуватися за місцевим часом у зазначені години. Невелика, але приємна економія.
Крок 9.
Створюємо рекламне оголошення. Тут приходить черга креативу. Можна заздалегідь підготувати банер або анімацію і просто завантажити, можна обрати вже готовий пост і просувати його. Якщо в першому випадку доведеться спочатку протестувати варіанти, то з постом все простіше. Він ніби вже протестований на передплатників.
Залишається натиснути кнопку «розмістити оголошення»
Здавалося б можна видихнути, але тепер настає найвідповідальніший момент. Аналітика. Без неї нікуди.
У розділі «звіти» ми бачимо багато дивних цифр, які нічого нам не говорять. Всі зазвичай прагнуть знизити ціну за клік, а потім хваляться лідами по 3 копійки. Зараз буде шок-контент. Ми не прагнемо. Це взагалі не головний показник успішності реклами.
1. Cost-per-conversion — ціна конверсії.
2. Коефіцієнт конверсії – скільки людей з тих, хто бачив рекламу зробили цільову дію.
3. Частота показів оголошень — скільки разів 1 людина бачила вашу рекламу в середньому.
4. Показник відносності – показує співвідношення кампанії і цільової аудиторії, наскільки правильно була налаштована ЦА.
Аналізуємо всі ці показники разом, щоб отримати повну картину ефективності реклами.
Ми вже багато років налаштовуємо рекламу і не бачили нікого, хто з першого разу зробив все ідеально. Тому ми рекомендуємо звертатися до тих, хто запустив сотні рекламних кампаній і не витратить в пусту ваш бюджет.