Блог⠀⠀
Просування сайтів в пошуку. Покрокова інструкція від агентства Integrity

Ми не раз отримували від замовників одне і те саме питання «Чи можна дешевше?» Можна! Тому склали цю інструкцію для відчайдушних та сміливих клієнтів, які не шукають легких шляхів.

Якщо ви все-таки шукаєте легші варіанти, то заповніть нашу заявку на просування сайтів. Ми із задоволенням попрацюємо з вами.

Успішне просування сайту в Яндекс або Google базується на:

  • стратегії,
  • цікавому контенті,
  • привабливому дизайні,
  • якісній верстці,
  • seo оптимізації сторінки,
  • аналітиці.

 

 

Крок 1. Лічильники і показники

Насамперед реєструємося в «Яндекс.Вебмастер» і Search Console. Ці дві панелі допоможуть в комплексному просуванні сайту. За їх допомогою буде зрозуміло, що відбувається з «видимістю» сторінки в пошукових системах.

Потім встановлюємо лічильники «Яндекс.Метрика», Google Analytics і Liveinternet, щоб завжди отримувати коректну інформацію.

Освоюємо всі доступні соцмережі і месенджери. Налагоджуємо трафік на сайт. Тестуємо, де контент заходить краще.

Тепер знімаємо показники сайту.

  • Скільки сторінок проіндексовано в пошукових системах.
  • Топові запити по сайту.
  • Середній трафік за добу.

 

 

Крок 2. Технічні помилки на сайті

Складаємо правильно файл з параметрами індексації сайту – robots.txt. Прописуємо в ньому конкретні директиви і не забуваємо завантажити файл у корінь сайту.

Складаємо карту сайту, щоб пошукові системи знали, які сторінки індексувати, і як часто вони будуть оновлюватися.

Визначаємо головне дзеркало сайту. Ставимо редірект з другого домену на головний. Так пошуковики проранжують та проїндексують сайт як єдину сторінку.

Знаходимо дублі сайту через Xenu. Що це таке? Та ж сторінка, але з іншим доменом. Пошукові системи таке не люблять, тому треба або налаштувати CMS, або редирект на головне дзеркало.

Виявляємо і прибираємо повторювані заголовки на сторінках. Виділити дубльований контент можна за допомогою спеціальної програми. Цю проблему вирішать стандартні функції движку.

Створюємо URL, який сподобається пошуковим системам. Він повинен легко читатися, бути зрозумілим і складатися з адекватної кількості символів.

Щоб користувачі любили і відвідували сайт, він повинен завантажуватися швидко. Це поліпшить конверсію трафіку і місце в пошуковій видачі. Дізнатися швидкість можна через Google PageSpeed ​​insights.

З’ясовуємо, чи потрапив сайт під роздачу від пошукових систем. Якщо на сайті різко впав загальний трафік або провалюється точково без причин. Якщо у вас посередній сайт. Якщо ви порушили правила пошукових систем. То, ймовірно, що на вас наклали фільтри. У Яндекса це покаже «Вебмайстер», у Google ー «Інструменти для вебмайстрів Google».

 

Крок 3. Оптимізація контенту

З’ясовуємо, що сподобається / буде корисним користувачам, а тільки потім розміщуємо на сайті. Якщо текст оптимізований 1000 і 1 ключем, але не відформатований або його не читають, то пошукова система не просуне сайт у видачі. Переспам пішов у минуле.

Визначаємо, що з метатегами title, description і keywords. Знайти всі проблеми можна за допомогою програми Seo-spider, яка сканує сайт і видає інформацію про нього.

Прописуємо атрибут alt = “” для кожного зображення. Це робиться через поле альтернативний текст або код. З’ясовуємо, де немає атрибута через Seo-spider.

Крім тега title є ще заголовки H1-H6. Вони більшою мірою впливають на оптимізацію та ранжування сторінки. Особливо уважно ставимося до заголовку H1.

Внутрішня перелінковка впливає на пошукову видачу. Пов’язуємо посиланнями сторінки, щоб сайт індексувався цілком. Це допоможе роботам знайти всі частини для індексації і підвищить якість юзабіліті.

А щоб зовсім все було класно налаштуйте розширений сниппет. Він приверне увагу користувачів.

 

Крок 4. Удосконалення юзабіліті

Маємо в своєму розпорядженні блоки сайту в звичному порядку, щоб не дратувати користувача. Робимо все, що повинно клікатись, клікабельним.

Не змушуємо відвідувачів страждати через шрифти. Виберіть найпростіший і читабельний. Особливо якщо на вашій сторінці корисні лонгріди.

Не забуваємо про сторінку помилки 404, яка буде з’являтися, якщо щось піде не так. І «хлібні крихти», які зазвичай є в шаблоні CMS, але не завжди. Також перевіряємо сайт на биті посилання за допомогою Xenu. Прибираємо їх. Немає нічого гіршого, коли користувач не потрапляє на потрібну сторінку.

Додаємо зручності сайту, а заодно затримуємо користувача довше. Відвідувачі оцінять, якщо на сайті буде зручна кнопка швидкого дзвінка, замовлення, онлайн консультант; добре читається адреса, телефон та інша інформація про компанію в підвалі сторінки; різні цікаві або релевантні запиту вибірки з працюючими посиланнями для переходу; коментарі, кнопка «поділитися» або «оцінити».

 

Крок 5. Контент на сайті

Збираємо всі запити, пов’язані з роботою сайту або його темою. Це робиться як платно – будь-яка парсингова програма, так і безкоштовно – «Яндекс Вордстат».

Чистимо нецільові запити. У платних програмах це робиться швидко за допомогою фільтрів, в безкоштовних – тільки руками.

Запасаємося контентом і ідеями, складаємо графік публікацій. Без заготовлених текстів і тем далеко не підеш, тому підписуємося на пабліки, ЗМІ, розсилки, щоб швидко знаходити натхнення. Але головне розуміти, для кого робиться контент, хто приходить на сайт, і що цим людям цікаво читати.

 

Крок 6. Просування матеріалів сайту

Залучаємо трафік на сайт. Способів, як розповісти людям про сайт, дуже багато. Нижче ми показуємо список, який допоможе визначитися зі схемою промоушена.

  1. Соцмережі
  2. Робота з експертами
  3. Розсилка на пошту
  4. Зовнішній контент-маркетинг
  5. Електронна книга
  6. Ньюсджекінг
  7. інтерв’ювання експертів
  8. Рекламний комментінг
  9. Відео контент

Варіантів, як просувати сайт, набагато більше. Ми згадали лише найпопулярніші.

 

Крок 7. Аналітика

Постійно відслідковуємо:

  • трафік,
  • мобільний трафік,
  • джерела трафіку,
  • відмови,
  • джерела лідів,
  • коефіцієнт конверсії,
  • повернення,
  • глибина перегляду,
  • час перебування.

Також відстежуємо, які статті найбільш популярні, за допомогою «Метрики» або «Google Analytics. Шукаємо згадки про сайт через соцмережі і перевіряємо зовнішні посилання через «Вебмастера»

Ми давно займаємося просуванням сайтів в пошукових системах, і наша практика показує, що сьогодні самостійно вийти в топ дуже складно. Навіть не втрачати позиції в пошукових системах і клієнтів – це вже везіння. Тому ми рекомендуємо виділити бюджет на просування і звернутися до професіоналів. У нас працюють тільки перевірені фахівці. З нами легко і приємно співпрацювати. Залиште заявку і переконайтеся в цьому самі.